Albisteak

 

Osteguna 12 / Jueves 12
18:30 Txupin jauriketa eta jaien hasiera / Txupinazo e inicio de las fiestas
19:00 VII. Triatloi herrikoia / VII Triatlón popular
20:30 Langostino jana txoznan / Langostinada en la txozna
22:00 Ausartentzako gastronomia dema / Desafío gastronómico para valientes
23:00 Musika txoznan / música en la txozna

Barikua 13 / Viernes 13 (Mozorro eguna/día del disfraz)
Mozorro gaia : Olinpiadak / Tema del disfraz: Olimpiadas
12:00 Umeentzako puzgarriak / Hinchables para niñas/os
12:30 Tabernen arteko I.go Pintxo lehiaketa mundiala / 1er Concurso mundial de Pintxos entre bares
16:30 Umeentzako puzgarriak / hinchables para niñas/os
17:30 Tortilla txapelketa 14:00
-
15:00 izen ematea txoznan. 17:30 aurkezpena) / Concurso de tortillas (14:00
-
15:00 inscripción en la txozna. 17:30 presentación)
18:00 Umeentzako tailerrak / talleres para niñas/os
18:30 Potxa txapelketa txoznan / Campeonato de potxa en la txozna
20:00 Pala partiduak
22:30 VIII. Matxakao lehiaketa tabernetan / VIII Concurso de matxakaos enlos bares
22:30 Dantzaldia / Verbena
01:00 Patatadantza / Baile de la patata
03:00 Tanga lasterketa / Carrera de tangas

Zapatua 14 /sábado 14
11:00 Skate txapelketa / Campeonato de skate
12:30 Kalejiira orabai perkusio taldeak lagunduta / Kalejira acompañados por Orabai perkusio taldea
13:00 Rasta
-
poteoa
18:00 Zirko tailerra herriko plazan / Taller de circo en la plaza
20:00 Sardina jana txoznan / sardinada en la txozna
21:30 Armintzako XVII. Txapel Reggae Jaialdia / Festival XVII Txapel Reggae

Orabai Perkusioa (EH)
Thunder Clap Sound System (EH)
Itziarren Semeak (EH)
Chalwa Band & King Konsul (EH)
Akatz (EH)
Skarra Mucci(JAM)
backed by Heartical Sound (FRA)
Vibronics featuring Jah Marnyah (UK)

Domeka 15 / domingo 15
12:30 Aurpegiak margozteko tailerra / Taller de pintar caras
13:30 Herri poteoa / Poteo popular
17:00 Altxorraren bila / Búsqueda del tesoro
17:30 Mus txapelketa txoznan / campeonato de mus en la txozna
20:30 Playback txapelketa ( Talde bakoiotzak 1:30 min. izango du) / concurso de playback (cada grupo tendrá 1:30 min.)
23:00 Film laburren emanaldia / Proyección de cortos

Astelehena 16 Karmen eguna/ Lunes 16 día del Carmen
13:00 Amama eta aitxitxentzako hamaiketakoa / Hamaiketako para amamas y aitxitxes.
13:30 Bizirik dirautenentzako poteoa / Poteo para supervivientes
17:00 Karmengo Amabirjinaren omenezko meza / Misa en honor a Nuestra Señora del Carmen
Itsasora Prozezioa txistulariekin lagunduta / Procesión a la mar acompañada por txistularis
Ur jolasak / Juegos acuáticos
20:00 Sardiana jana / Sardinada
21:00 Otarrainaren sosketa / Sorteo de la langosta
22:00 Txokolate jana / Chocolatada
23:00 Jai amaierako traka / Traca fin de fiestas